Jak różni się surowy miód i zwykły miód?

Jak różni się surowy miód i zwykły miód?

Wiele osób uważa, że ​​surowy miód zapewnia więcej korzyści zdrowotnych niż zwykły miód. Czy surowy miód jest bardziej zdrowy, a jakie są różnice?

Miód jest słodkim, syropowym, złotym płynem wykonanym przez pszczoły miodne. Honeybees przechowuje miód w ulu, aby wykorzystać żywność i składniki odżywcze. Surowy miód pochodzi bezpośrednio z ula, podczas gdy regularny miód przetwarza przetwarzanie przed butelkowaniem.

W tym artykule przyglądamy się różnicom między surowym i zwykłym miodem, w tym przetwarzaniu, korzyściami zdrowotnymi, zastosowaniami i możliwym ryzykiem.

surowy miód vs. zwykły miód

Ludzie używają miodu do jedzenia i lekarstwa. Ludzie mogli używać miodu medycznego tak długo, jak 8000 lat. Pierwotnie ludzie używali surowego miodu, ale dziś większość miodu na półkach w supermarkecie jest przetwarzana, zwykle poprzez pasteryzację, co obejmuje intensywne ogrzewanie. Wiele z tych przetworzonych rodzajów miodu może zawierać dodane cukry.

Czym jest surowy miód?

Raw miód pochodzi prosto z plastra miodu. Pszczelarz zwykle po prostu odfiltruje miód, aby usunąć małe kawałki gruzu, w tym pyłek, apteka intenskin pszczele i części martwych pszczół. Nie pasteryzują miód.

Raw miód wydaje się pochmurny lub nieprzezroczysty, ponieważ zawiera te dodatkowe elementy. Nadal jest bezpieczne do jedzenia.

Czym jest zwykły miód?

Zwykły lub pasteryzowany miód jest wyraźny i gładki. Proces pasteryzacji poprawia wygląd miodu, zwiększa jego przydatność i zabija komórki drożdżowe, które mogą wpływać na smak miodu. Jednak niektórzy ludzie uważają, że pasteryzacja zmniejsza liczbę przeciwutleniaczy i składników odżywczych w Honey.

Jak różnią się?

surowy miód jest naturalnie pochmurny niż zwykły miód z powodu zanieczyszczeń o strukturze plastra miodu, które są zbyt małe, aby można je było odfiltrować.

surowe surowe Miód ma większą różnorodność koloru i konsystencji niż zwykły miód. Kolor surowego miodu może się zmienić w zależności od kwiatów zapylonych pszczół.

podczas gdy żadne duże badania nie potwierdziły, że surowy miód jest bardziej pożywny niż zwykły miód, niektóre małe badania sugerują, że surowy miód może oferować dodatkowe korzyści zdrowotne .

Korzyści

Badania pokazują, że surowy miód zawiera różnorodne korzystne składniki.

Surowy miód zawiera określone elementy, które mogą oferować korzyści zdrowotne. Pasteryzacja i inne procesy mogą usunąć lub zmniejszyć niektóre z tych elementów, które obejmują:

 • pyłek pszczoły, który ma właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne
 • pszczoły, klej- Podobnie jak substancja, która pomaga utrzymać ula razem
 • Niektóre witaminy i minerały
 • enzymy
 • aminokwasy
 • przeciwutleniacze

Brakuje kontrolowanych badań porównujących pasteryzowany i surowy miód. Jednak niektóre źródła podają, że pasteryzowany miód zawiera niewiele – jeśli w ogóle – korzyści zdrowotne z surowego miodu. Ponieważ pasteryzacja naraża miód na wysokie temperatury, może niszczyć lub usunąć naturalne właściwości miodu.

Oznacza to, że surowe miód może oferować silniejsze korzyści zdrowotne, jeśli chodzi o leczenie ran i walki z infekcjami, niż zwykły miód.

Wiele badań wykazało, że surowy miód ma korzyści zdrowotne. Zwykle korzyści te pochodzą z naturalnych składników, których zwykły miód może nie zawierać.

W następujących sekcjach omawiają te składniki.

surowy miód zawiera pyłek pszczoły

Pasteryzacja z Honey usuwa pyłek pszczoły.

Badanie przeglądowe z 2015 r. Na temat korzyści płynących z pyłku pszczoły doniesienia, że ​​ma on:

 • Właściwości przeciwutleniające
 • Efekty przeciwzapalne
 • Działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze
 • Właściwości związane z bólem

Właściwości te sprawiają, że pyłek pszczoły jest użytecznym dodatkiem do miodu i mogą przyczynić się do naturalnej zdolności miodu naturalnej zdolności miodu Aby leczyć rany i zabić bakterie.

Pyłek pszczoły zawiera również aminokwasy, witaminy A i C oraz małe ilości składników odżywczych, w tym wapń, magnezu i sodu.

surowy miód zawiera pszczół Propolis

pszczoła propolis to lepka substancja, której pszczoły używają do budowy pokrzyw i utrzymywania struktur razem. Ta substancja podobna do kleju nie tylko pomaga pszczołom, ale niektórzy naukowcy uważają, że jest to również zdrowe dla ludzi.

Badanie recenzji z 2017 r. Raporty, że pszczoła propolis, znaleziona w surowym miodzie, może mieć:

 • Efekty przeciwzapalne
 • Działanie przeciwnowotworowe i przeciwwceniczne
 • Efekty przeciwgrzybicze

Pszczoły również zawierają propolis pszczoły Witaminy B, witaminy C i E, magnez, potas i korzystne enzymy.

Pasturyzacja może niszczyć przeciwutleniacze

Niektórzy uważają, że pasteryzacja usuwa niektóre z zdrowi przeciwutleniaczy w miodzie.

Nie ma oficjalnych badań na temat tego, w jaki sposób pasteryzacja zmienia poziom przeciwutleniaczy w miodzie, ale badania pokazują, że procesy ogrzewania obniżają poziom przeciwutleniaczy w innych pokarmach.

Surowy miód zawiera flawonoidy i kwasy fenolowe, które mają przeciwutleniacze nieruchomości. Przeciwutleniacze zmniejszają stres oksydacyjny w organizmie. Badania połączyły stres oksydacyjny z wieloma przewlekłymi chorobami, w tym nowotworami.

Badania sugerują, że przeciwutleniacze w miodzie mogą mieć działanie przeciwnowotworowe wobec różnych rodzajów guzów.

Rodzaje rodzajów rodzajów rodzajów rodzajów guzów. przeciwutleniacze występujące w surowym miodzie różnią się w zależności od rodzaju kwiatów, które pszczoły zapylają.

Zwykły miód może zawierać cukry lub dodatki

Niektóre zwykłe produkty miodu zawierają dodatkowe słodziki, takie jak wysokie fruktoza Syrop kukurydziany.

Badania pokazują, że niektóre produkty oznaczone jako „miód” mogą nie być w 100 % prawdziwym miodem, ale zawierają słodziki, takie jak syrop ryżowy brązowy.

surowy miód nie zawiera Wszelkie składniki inne niż miód z ula.

Czy surowy miód jest organiczny?

Nie wszystkie surowe miód jest organiczne. Miód ekologiczny może nadal przetwarzać i pasteryzować.

Niektóre rodzaje miodu organicznego mają etykiety z organiczną pieczęcią Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA). Oznacza to, że farma, która wyprodukowała miód, podąża za organicznymi wytycznymi USDA.

Dlatego jeśli dana osoba szuka miodu zawierającego pyłek pszczoły i inne korzystne składniki, będzie musiał upewnić się, że etykieta stwierdza się „Raw.”

Bezpiecznie jest spożywać zarówno surowy, jak i zwykły miód, choć dobrym pomysłem jest unikać rodzajów miodu zawierającego dodane cukry.

Zarówno surowe, jak i Regularny miód może zawierać niewielkie ilości bakterii zwanych Clostridium botulinum. Bakterie te mogą powodować botulizm, który jest rzadką formą zatrucia pokarmowego.

Miód jest bezpieczny dla większości osób w wieku powyżej 12 miesięcy. Jednak niemowlęta w wieku 12 miesięcy i młodsze nie powinny jeść żadnego miodu, w tym surowego i zwykłego miodu. Traktowanie trawienne dziecka nie rozwinęło się jeszcze wystarczająco, aby zwalczyć bakterie.

W rzadkich przypadkach osoby, które mają ciężką alergię na pyłek, mogą reagować na surowy miód, zgodnie z American College of Allergy, astma i astmę i Immunologia. Osoby, które mają ciężkie alergie na pyłki, powinny rozmawiać z lekarzem lub alergolą przed jedzeniem lub użyciem surowego miodu.

Osoby alergiczne na pyłki pszczoły powinny również unikać surowego miodu i innych produktów pszczół.

Jak znaleźć surowy miód

aby znaleźć surowy miód, poszukaj produktów z napisem „RAW” na etykiecie. Produkty oznaczone jako „ekologiczne” lub „czyste” niekoniecznie mogą być surowe.

Wygląd produktu miodu może pomóc osobie ustalić, czy jest surowy. Zwykły miód wygląda bardzo wyraźnie i gładko, podczas gdy surowy miód ma mieszankę kolorów i pochmurny lub kremowy wygląd.

Raw miód jest szeroko dostępny w sklepach i na rynkach rolników. Ludzie mogą również wybierać między markami surowego miodu online.

surowy miód może krystalizować szybciej niż zwykły miód. Umieszczenie słoika miodu w garnku gorącej wody stopi kryształy i ponownie obróci płyn. Uważaj, aby nie przegrzać miodu, ponieważ może to zniszczyć niektóre z jego składników odżywczych.

Inne rodzaje miodu

Istnieje wiele różnych rodzajów miodu, każdy z własnymi cechami i Niektóre osoby mogą uznać za zagmatwawanie swoich różnic.

Wspólne rodzaje miodu i ich właściwości są następujące:

 • surowy miód – pochodzi prosto z ula i jest jest Dostępne w formularzach filtrowanych lub niefiltrowanych.
 • Zwykły miód – pasteryzowany i może zawierać dodane cukry.
 • Czysty miód – pasteryzowany, ale nie zawiera dodanych składników.
 • Manuka Honey – Wykonane przez pszczoły, które żywią się krzakiem Manuka. Może to mieć dodatkowe korzyści zdrowotne.
 • Forest Honey – wykonane przez pszczoły, które zabierają spadzi z drzew zamiast nektaru z kwiatów. Jest często ciemniejszy niż inne rodzaje miodu.
 • Acacia Honey – wykonane przez pszczoły żywe z kwiatów czarnego drzewa szarańczy. Jest często lżejszy niż inne rodzaje miodu.

Podsumowanie

Nie ma ostatecznych badań, które potwierdzają, czy surowy miód jest lepszy dla zdrowia danej osoby niż zwykły lub pasteryzowany miód . Jednak eksperci znaleźli kilka możliwych korzyści zdrowotnych związanych z niektórymi składnikami surowego miodu, w tym pyłkiem i pszczołami,

Pasteryzacja może uszkodzić lub zniszczyć przeciwutleniacze i inne korzystne elementy miodu. Proces pasteryzowania miodu może sprawić, że miód będzie płynniejszy i bardziej atrakcyjny estetycznie, ale może również zmniejszyć jego korzyści zdrowotne.

Ponieważ surowy miód zawiera oryginalne naturalne składniki bez przetwarzania, może to być lepszy wybór dla ludzi, którzy Użyj miodu ze względów zdrowotnych.

 • żywieni/dieta
 • Medycyna uzupełniająca/medycyna alternatywna

Wiadomości medyczne mają dziś surowe wytyczne dotyczące pozyskiwania Recenzowane studia, akademickie instytucje badawcze oraz czasopisma medyczne i stowarzyszenia. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents