má vaginální tlak během těhotenství normální?

má vaginální tlak během těhotenství normální?

Během těhotenství, mnoho žen cítí tlak nebo těžkost kolem vagíny. To je normální a může se stát v prvním, druhém nebo třetím trimestru. Její tělo bude muset nejen poskytovat prostor a živiny pro rozvoj nové osoby, ale bude muset produkovat zcela nový orgán ve formě placenty.

S tolika změnami dochází, není to překvapivé To, že mnoho žen si všimne náhlých a neobvyklých posunů v tom, jak se jejich těla cítí. Vaginální, pánevní nebo nižší tlak břicha je běžný ve všech třech trimestrech těhotenství..

Příčiny vaginálního a pánevního tlaku během těhotenství

Ženy budou mít během těhotenství různé zkušenosti s vaginálním tlakem.

Někteří mohou cítit intenzivní tlak v pochvě , zatímco jiní budou mít tupou bolest v celé pánvi, nebo se cítí, jako by váha se pohybovala na celém jejich dolním těle. Pánevní dno, ale mnoho dalších faktorů může způsobit tlak pánevní během těhotenství. /

U většiny žen je první trimestr příliš brzy v těhotenství, aby přibýval na váze, aby způsobil vaginální tlak.

Místo toho je hormonální relaxin často zodpovědný. Tento hormon pomáhá relaxovat svaly a usnadňuje dítěti projít pánevní oblastí během narození. V raném těhotenství je však hladina relaxtu na nejvyšší úrovni. Vysoké hladiny tohoto hormonu mohou pomoci oplodněnému vejci implantát do podšívky dělohy.

Podle studií na zvířecích modelech může relaxin také oslabit vazy, které podporují pánev. To může vést k pocitu tlaku, jako by se něco tlačí dolů na pochvu. Podlaha a zvýšený tlak na hmotnost na pánev může způsobit vaginální tlak. Podporuje cardio active opravdu funguje orgány pánve, včetně dělohy, vaginy, močové trubice a močového měchýře. Těhotenství může oslabit pánevní dno. těhotenství se ve druhém trimestru často stává výraznější. Jak těhotenství postupuje, děloha vyvíjí stále větší tlak na dolní část těla..

U některých žen v pozdějších stádiích těhotenství může být tlak v pánvi časným známkou práce. Pokud dojde ke křeči v žaludku také nebo cítí pocit něčeho, co se na dělohu tlačí, mohlo by to znamenat, že se chystají porodit. Některé faktory mohou ve všech stádiích těhotenství způsobit pocit vaginálního nebo pánevního tlaku. Patří mezi ně:

Mnoho žen bojuje s zácpou během jejich těhotenství. Zácpa může způsobit pocit plnosti nebo tlaku v pochvě, zejména když je stolice tvrdá nebo několik dní uběhlo od pohybu střev. Nápověda s zácpou.

Infekce močového měchýře

U některých žen může tlak nebo bolest znamenat infekci močového měchýře. Během těhotenství je s větší pravděpodobností vyvinuto infekci močového měchýře.

Infekce močového měchýře se snadno léčí, ale bez léčby se mohou během těhotenství zhoršit a zvýšit riziko zdravotních problémů. Když je vaginální tlak intenzivní, může to být známka pop. Pop se stane, když se orgány v pánvi nebo v jeho blízkosti pohybují dolů, někdy do vagíny nebo konečníku. Najednou se cítí intenzivní tlak, mají potíže s ovládáním jejich střeva nebo močového měchýře, nebo si všimněte, že se zdá, že se něco tlačí dolů do jejich vaginy, by se mělo poradit s lékařem. mít slabý děložní čípek, který se někdy nazývá cervikální nekompetentnost nebo cervikální nedostatečnost.

Některé ženy s tímto stavem mohou mít potrat nebo jít do předčasné práce, protože děložní čípek není dostatečně silný, aby podporoval dělohu. Ve většině případů je slabý děložní čípek léčen s včasnou intervencí. Předchozí cervikální postup nebo zranění, včetně těch, které vyplývají z porodu, může zvýšit riziko slabého děložního čípku. Slabé svaly a tlak na pánev, jemné úseky mohou pomoci. Zkuste natáhnout záda a boky, abyste zmírnili bolest a tlak. svaly. Pokud je bolest intenzivní, může pomoci aplikovat topnou podložku na bolest. Udržujte teplo nízké a odstraňte podložku po maximálně 10 minutách. Tyto strategie zahrnují:

 • Dělat cvičení pánevního dna Kegel. Napjaté svaly pánevního dna, jako by se snažily vyhnout močení, držte po dobu 10 sekund a poté uvolněte. Opakujte 10krát alespoň dvakrát denně. To může také posílit svaly, které tělo používá k vytlačení dítěte.
 • Zůstanou aktivní během těhotenství. Dokonce i cvičení s nízkou intenzitou, jako je chůze, mohou pomoci posílit svaly a podpořit dobré držení těla. To může zmírnit bolest a tlak a udržet silné svaly pánevních.
 • Pití hodně vody. Zůstaňte hydratovaní, zejména po cvičení a za horkého počasí. To může pomoci zabránit zácpě, která by jinak mohla vést k tlaku.

  Avšak někdy bude nutná závažnější příčina léčit, aby nepoškodila ženu a dítě. Například neléčená infekce se může šířit po celém těle a ohrozit dítě. Může to dokonce způsobit předčasnou práci.

  Velmi slabé pánevní svaly mohou vést k pop. Tento bolestivý stav může způsobit inkontinenci, bolest během pohlaví a změny ve vzhledu genitálií.

  Některé ženy zažívají zranění svalů během těhotenství nebo při porodu. Hormonální relaxin může zvýšit riziko poranění svalů. Je proto důležité zůstat fyzicky aktivní, aby svaly byly silné. Vždy zvedejte nohy spíše než záda a navštivte lékaře pro nevysvětlitelnou bolest svalů. Komplikace související s těhotenstvím mohou také ztěžovat období poporodního porodu, zpomalit zotavení a potenciálně poškodit duševní zdraví.. Je nezbytné používat tyto návštěvy k diskusi o všech příznacích, i když se zdají být menší. Pokud zažívají intenzivní tlak nebo bolest nebo mají jiné příznaky, jako je horečka, bolestivé močení, krvácení nebo změna pohybů dítěte, je důležité, aby okamžitě hledali lékařskou péči.

  Pokud to je Po hodinách by měli jít do pohotovostní místnosti. Okamžitá léčba podmínek těhotenství může zachránit ženu i dítě. Obvykle by to nemělo být důvodem k obavám a může to být dobrým známkou toho, že tělo uvolňuje správné hormony a děloha roste podle očekávání.

  Trochu opatrnosti v těhotenství může pomoci detekovat problémy dříve Stávají se mimořádné události. Nikdy neváhejte navštívit lékaře, i když se zdá, že problém se zdá být menší. Je nepravděpodobné, že existuje vážný problém, ale ujištění může usnadnit těhotenství. Pokud je něco špatně, je nejlepší problém zachytit co nejdříve.

  Přečtěte si článek ve španělštině.

 • Pain/Anestetics
 • Těhotenství/porodnictví
 • Urologie/nefrologie
 • Zdraví/gynekologie žen